statystyki szczegółowe

Aktualności

DRUGI STOPIEŃ PODIUM NA TURNIEJU W GRODKOWIE !!!!!

• autor: tolek_banan, 2014-06-22 16:51

Dzień 22 czerwca 2014 roku był dniem , w którym drużyna z małego miasta jakim są Ząbkowice Śląskie, mogła stanąć w szranki z takimi zespołami jak : WKS ŚLĄSK WROCŁAW, GKS KATOWICE czy też ODRĄ OPOLE. Zawodnicy z rocznika 2003 i młodszych trenujący na codzień pod okiem trenera Piotra Kupca ( wspomagani w tym dniu 4 zaodnikami z drużyny trenera Przemka Madeja ) spisali się wzorowo plasując się na drugiej pozycji w pięcio drużynowej stawce.    ( więcej w rozwinięciu ).

Bardzo wczesną porą, bo już przed godz. 7.00 odbyła się zbiórka zawodników, na którą wstawiła się kadra powołanych zawodników, a byli to : Paweł Mazur, Mateusz Badecki, Kacper Werpolewski, Daniel Malczyk, Seweryn Mostowy, Jakub Krocz, Szymon Matusik, Stanisław Kozioł, Kajetan Chajko, Kamil Ostaszewski, Alan Madej, Kacper Witek, Kacper Marszłek, Kacper Lizurej oraz Filip Stuglik. Na miejsce turnieju przybywamy o godz. 8.30 i przygotowujemy się do pierwszego meczu - meczu otwarcia zawodów w którym na przeciw nam wybiegła drużyna ODRY OPOLE. Po 24 minutach meczu ( czas trwania spotkania 2x12 minut ) zwyciężamy 1-0. Jedyną bramkę spotkania zdobył debiutujący w drużynie trenera Kupca KACPER MARSZAŁEK - który najprzytomniej zachował się w zamieszaniu podbramkowym i skierwał piłkę do pustej bramki przeciwnika.

Po zwycięstwie z Odrą przyszedł czas na potyczkę z GKSem KATOWICE. W meczu tym drużyną przeważającą byli gracze z Katowic , ale dzielna postawa naszych chłopców a w szczególności bramkarza PAWŁA MAZURA długo utrzymuje się wynik bezbramkowy - w okresie pirwszych 12 minut mieliśmy także swoje sytuacje strzeleckie, lecz niestety nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Pierwsza połowa kończy się rezultatem 0-1. Bramke tracimy w dość niegroźnej sytuacji - piłka uderzona dalszej odległości ociera się o Szymona Matusika  i zmienia kierunek lotu, zaskakując bezradnego Pawła. W 20 minucie meczu mamy idealną sytuację do wyównania wyniku meczu - niestety Kacper Marszałek będąc w sytuacji san na sam z bramkarzem zdecydował się na uderzenie " szpicem " marnując doskonałą sytuację. W ostatniej akcji meczu drużyna GKSu zdobywa bramkę ustalając wynik spotkania na 0-2.

Trzeci turniejowy występ Orła to pojedynek z gospoarzami turnieju - TOP TALENT STAROWICE. W spotkaniu tum wyższość zawodników Orła nie podlegała dyskusji , którzy gładko wygrali spotkanie pakując 5 bramek przeciwnikowi, tracąc zaledwie 1. W meczu tym formą strzelecką błysnął Stasiu Kozioł, który skompletował Hatt Tricka. Ponadto bramki strzelali - Jakub Krocz oraz Kamil Ostaszewski.

W ostatnim swoim spotkaniu wybiegamy naprzeciw drużynie WKSu ŚLĄSK WROCŁAW. Przed tym meczem wiadomym już było, iż zwycięstwo lub remis Orła pozwala zająć nam miejsce minimum drugie. Dora forma naszych graczy pozwoliła sięgnąć po komplet punktów w tym pojedynku. Mecz kończy się wynikiem 2-1 na korzyść Orłów, a do bramki przeciwnika strzelali : Jakub Krocz oraz Szymon Matusik.

Ostatecznie turniej kończymy na miejscu drugim ulegając jedynie niepokonanej tego dnia drużynie GKSu KATOWICE.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA TURNIEJU :

1. GKS KATOWICE 12 pkt

2. ORZEŁ ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE 9 pkt

3. ODRA OPOLE 6 pkt

4. ŚLĄSK WROCŁAW 1 pkt

5. TOP TALENT STAROWICE 1 pkt

Podczas ceremonii zakończenia turnieju 2 z naszych zawodników otrzymało wyróżnienia indywidualne. NAJLEPSZYM BRAMKARZEM TURNIEJU ZOSTAŁ PAWEŁ MAZUR, NAJMŁODSZYM UCZESTNIKIEM zaś ALAN MADEJ.

W tym miejscu chciałbym raz jeszcze pogratulować bardzo dobrego wyniku wszystkim zawodnikom, a na szczególne wyróżnienie zdaniem trenera zasłużył SEWERYN MODTOWY , który z miesiąca na miesiąc poczynia widoczne gołym okiem postępy w swojej grze, zgłaszając tym samym swoją kandydaturę na wywalczenie sobie miejsca w pierwszym składzie na dłużej. W turnieju tym Seweryn był ostoją naszej obrony . Gratulacje i oby tak dlej SEWCIO