O Akademii

Akademia Piłkarska Orzeł Ząbkowice Ślaskie powstała w listopadzie 2012 roku. Wcześniej klub funkcjonował pod nazwą UKS Orzeł Ząbkowice Śląskie. Akademia współpracuje z IV ligowym klubem KS Orzeł Ząbkowice Śląskie, gdzie zawodnicy kontynuują swoją przygodę z piłką po ukończeniu wieku trampkarza.

Wysoki poziom sportowy fundują naszym zawodnikom drużyny z czołówki dolnośląskiej i krajowej. Spotkania sparingowe i turnieje z takimi klubami jak Śląsk Wrocław, Miedź Legnica, Unia Racibórz czy Zagłębie Lubin są często organizowane.

Poza rozwojem piłkarskim, dbamy również o aspekty wychowawcze naszych podopiecznych oraz kształcenie osobowości z zakresu kultury fizycznej. Akademia organizuje wyjazdy zarówno dla dzieci i młodzieży, jak również dla rodziców na mecze piłkarskie drużyny Śląsk Wrocław, grającej w najwyższej klasie rozgrywkowej seniorów w Polsce.

Dzięki współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich, zawodnicy Akademii biorą udział w lokalnych turniejach

spędzając czas rekreacyjnie na bezpłatnych wyjazdach do Aqua Parków (Wrocław, Bielawa)

oraz reprezentując gminę Ząbkowice Śląskie

(Jawor)

(Strzelin)

Organizujemy również turnieje piłkarskie, które na stałe zapisały się w gminnym kalendarzu sportowych imprez:

(Halowy Turniej Noworoczny o Puchar Krzywej Wieży rocznika 2003)

(Turniej o Puchar Krzywej Wieży rocznik 2005)

Młodzi zawodnicy wspierają seniorów. Tu podczas finału o Puchar Polski na szczeblu wałbrzyskim:

Gdy dają mu odpocząć od kadry i klubu, z wielką przyjemnością przychodzi na treningi akademii służąc za wzór do naśladowania dla młodych zawodników. Piotr Zieliński- zawodnik Reprezentacji Polski i Udinese Calcio podczas sesji treningowych u trenera Kupca i Cupiała

Zarząd:

Prezes: Małgorzata Magnowska-Oczkoś

Sztab szkoleniowy:

Artur Oczkoś - trener Trampkarzy (Liga Dolnośląska Trampkarza/rocznik 2000)

Wojciech Dujin - trener Młodzików (Liga Dolnośląska Młodzika /rocznik 2001/2002) oraz Akademii Przedszkolaka Orła Ząbkowice Śl.

Piotr Kupiec - trener Młodzików (Liga Terenowa Młodzika/rocznik 2003)

Przemysław Madej - trener Orlików (Liga Okręgowa Orlika/rocznik 2004)

Krzysztof Cupiał - trener Orlików/Żaków (Liga Okręgowa Orlika/rocznik 2005/2006)

barwy: biało-niebieskie